Izvor: Nezavisne Novine, 17.Nov.2017, 13:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zapalio se minibus na autobuskom stajalištu u Sarajevu
SARAJEVO - Požar koji je zahvatio minibus GRAS-a na autobuskom stajalištu u Sarajevu kada je došlo do samozapaljenja vozila ugašen je,a povrijeđenih nije bilo.
Kako javlja Faktor.ba, vatra na minibusu koji saobraća na relaciji Stup – Sokolje buknula je samo trenutak pošto su iz vozila izašli putnici.
Očevici događaja su za ovaj portal rekli kako je samo najednom počeo da kulja dim iz prednjeg dijela vozila.
"Odjednom je buknula vatra. Vatrogasci >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << su stigli za minut, ali nisu mogli mnogo toga učiniti. Koliko je brzo izgorjelo vozilo govori i činjenica da su unutra ostali i dokumenti i torba vozača koji je samo "izletio" iz njega. Sve je izgorjelo", pričaju svjedoci požara.
Pretpostavlja se da je do samozapaljenja vozila došlo zbog neispravnih instalacija, ali tek će detaljan uviđaj i analiza inspektora za protivpožarnu zaštitu konačno odrediti šta je uzrokovalo požar.
Radnici GRAS-a koji su bili na mjestu događaja istakli su da je sreća da se minibus nije zapalio u vožnji. U tom slučaju moglo je doći do blokade vrata na vozilu i fatalnog ishoda.
(Faktor.ba)
Nastavak na Nezavisne Novine...







