Zajednička vojna vežba Srbije i Mađarske

Izvor: RTS, 11.Okt.2012, 15:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zajednička vojna vežba Srbije i Mađarske

Vojne jedinice Srbije i Mađarske uspešno izvele zajedničku vežbu provere angažovanja u mirovnim misijama. To je treća zajednička vežba pripadnika dve vojske u poslednje dve godine.

Pripadnici vojski Srbije i Mađarske danas su u Pančevu uspešno izveli zajedničku vežbu posvećenu angažovanju u mirovnim misijama.

Vežba "Angažovanje streljačkog voda u misiji mirovnih snaga UN" obuhvatala je niz segmenata iz mogućih dešavanja tokom akcija očuvanja globalnog >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mira u kriznim područjima.

Uz postupanja prilikom prvo fizičkog, a posle i napada oružjem na kontrolni punt i osmatračnicu UN, tokom vežbe je demonstriran način transporta ranjenika uz pomoć helihoptera.

Vežbu su izveli pripadnici Prve brigade kopnene vojske Srbije i Pete brigade oružanih snaga Mađarske i to je bila treća zajednička vežba od 2010. godine.

Cilj je bio i uvežbavanje sposobnosti streljačkog voda u brzom i pravilnom reagovanju na moguće situacije u toku angažovanja u mirovnim misijama UN.

Pored komadanata obe brigade vežbi su prisustvovali predstavnici Generalštaba vojske Srbije, kopnene vojske, centra za mirovne operacije i ambasade Mađarske u Beogradu.

Po završetku vežbe "Komšije 2012." komadant oružanih snaga Mađarske brigadni general Gabor Borondi je rekao novinarima da su pripadnici dve vojske i na ovoj vežbi pokazali da vladaju procedurama UN za angažovanje u mirovnim misijama.

General Borondi je odao priznanje pripadnicima obe vojske na uspešno izvedenoj vežbi i domaćinima čestitao na organizaciji i gostoprimstvu.

Komandant Prve brigade kopnene vojske brigadni general Đokica Petrović je ocenio da su pripadnici dve vojske pokazali da mogu i umeju da zajednički izvode složene zadatke, poput onih koji su prikazani na današnjoj vežbi.

General Petrović je rekao i da su se pripadnici Vojske Srbije, koji su izveli vežbu pre nekoliko dana, vratili sa Kipra, gde su zajedno i sa mađarskim kolegama dali pun doprinos očuvanju mira u toj državi.

Petrović je odao priznanje svim učesnicima vežbe na onom što su danas prikazali.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.