Zajednička vežba VS i pet vojski kod Bujanovca

Izvor: Blic, 21.Jun.2014, 21:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zajednička vežba VS i pet vojski kod Bujanovca

Vojska Srbije organizovaće početkom jula u bazi "Jug" kod Bujanovca vežbu "Platinasti vuk" tokom koje će se izvoditi obuka vojnika iz Srbije i još pet zemalja iz domena multinacionalnih mirovnih operacija, izjavio je danas potpukovnik Vladan Milosavljević.

Milosavljević je na seminaru o zadacima savremenih oružanih snaga u multinacionalnim operacijama rekao da će u toj vežbi, pored pripadnika Vojske Srbije, učestvovati i vojnici iz Rumunije, Bugarske, Hrvatske, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Azerbejdžana, kao i američki marinci.

"Obuka će trajati od 30. juna do 11. jula, a već 27. juna izvršićemo prihvat dela snaga koje će učestvovati na vežbi. Prva tri dana su predviđena za upoznavanje nakon čega sledi izlazak na teren Borovac. Tamo će se po instrukcijama američkih marinaca vršiti obuka u korišćenju nesmrtonosnog naoružanja i izvođenju još sedam ili osam aktivnosti koje su karakteristične za mirovne operacije", kazao je Milosavljević.

On je najavio da će drugi deo vežbe, koji je bio planiran za 2015. godinu, biti organizovan u oktobru u bazi "Jug" koja predstavlja i centar za obuku jedinica koje će učestvovati u mirovnim operacijama širom sveta.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Vojska Srbije

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.