Izvor: RTS, 16.Feb.2015, 11:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zajednička sednica vlada Srbije i Makedonije
U Skoplju je održana zajednička sednica vlada Srbije i Makedonije. Potpisano sedam sporazuma. Prethodno je premijer Srbije Aleksandar Vučić imao sastanak sa makedonskim kolegom Nikolom Gruevskim, kao i ministri sa makedonskim kolegama.
14.00 - Zajednička sednica srpske i makedonske vlade završena je potpisivanjem sedam sporazuma.
11.55 - Počela zajednička sednica srpske i makedonske >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << vlade.
10:45 - Premijer Vučić i članovi vlade Srbije doputovali u Skoplje.
Premijeru Vučiću i ministrima je, pre početka sednice u Skoplju, ispred makedonske vlade priređen svečani doček, uz intoniranje himni dve države i počasni špalir garde.
Zajednička sednica vlada Srbije i Makedonije je druga takva sednica.
Posle sednice potpisano je sedam sporazuma. Očekuje se da se premijeri Vučić i Gruevski obrate novinarima.
Kako se očekuje, tokom boravka u Skoplju premijer Srbije će se sastati i sa predsednikom Makedonije Đorđem Ivanovim i predsednikom Sobranja Trajkom Veljanoskim.
U delegaciji sa premijerom su i vicepremijer i šef diplomatije Ivica Dačić, potpredsednica Vlade i ministarska građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović, ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić, ministar kulture i informisanja Ivan Tasovac, ministar prosvete Srđan Verbić, potpredsednik Vlade i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija Rasim Ljajić, ministarka poljoprivrede Snežana Bogosavljević-Bošković.
Tu su i ministar odbrane Bratislav Gašić, ministar zdravlja Zlatibor Lončar i ministar privrede Željko Sertić.








