Izvor: Blic, 25.Jun.2014, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zajednička sednica srpske i mađarske vlade
Vlade Srbije i Mađarske održaće zajedničku sednicu 1. jula u Beogradu, izjavio je danas predsednik Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) Ištvan Pastor.
On je rekao da će na zajedničkoj sednici na dnevnom redu biti pitanja kojima se SVM bavi već dugo i da će sednicom će biti otvoreni prostori za njihovu realizaciju.
- Smatram veoma važnim što se, nakon izbora i formiranja dveju vlada, prvi ovakav gest događa baš između ove dve države. Smatram važnim da je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << premijer Mađarske Viktor Orban podržao da do toga dođe pre godišnjih odmora - rekao je Pastor za televiziju Panon, a prenosi portal Vojvodina danas.
On je kazao da su pripreme za zajedničku sednicu dveju vlada već u toku i naveo da će iz Budimpešte u Beograd doći više od polovine članova Vlade Mađarske.
Dodao je da će i većina članova Vlade Srbije takođe biti prisutna na toj sednici.
Najčitanije SADA:
Zajednička sednica vlada Srbije i Mađarske
Izvor: Radio 021, 25.Jun.2014
Vlade Srbije i Mađarske održaće zajedničku sednicu 1. jula u Beogradu, izjavio je danas predsednik Saveza vojvođanskih Mađara (SVM) Ištvan Pastor.
















