Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Apr.2020, 16:08
Zajednička dezinfekcija domova zdravlja u Beogradu
Mobilni timovi jedinica atomsko-biološko-hemijske odbrane Vojske Srbije i vojni stručnjaci ABHO jedinica Oružanih snaga Ruske Federacije danas su na teritoriji Grada Beograda prvi put zajedno angažovani na sprovođenju mera u cilju sprečavanja širenja virusne infekcije Kovid-19.
Oficir za saradnju sa jedinicima ABHO Oružanih snaga Ruske Federacije major dr Negovan Ivanković nastavnik Katedre vojnohemijskog inženjerstva Vojne akademije Univerziteta odbrane istakao >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je da ABHO timovi vojski Srbije i Rusije rade na sprovođenju mera dezinfekcije domova zdravlja i zdravstvenih ustanova širom Srbije.
"Danas u Beogradu, na zadacima dezinfekcije angažovane su tri ekipe ABHO na 19 lokacija u različitim delovima grada. Već nedeljama unazad, sa kolegama iz Oružanih snaga Ruske Federacije trudimo se da doprinesemo i pomognemo našem zdravstvenom sistemu da može normalno da funkcioniše", istakao je major dr Ivanković dodajući da je saradnja sa kolegama Ruske Federacije koji su pritekli u pomoć “zlatno iskustvo”.
Kako je naglasio, svakim danom je sve veći broj lokacija na kojima se sprovode aktivnosti dezinfekcije, podsećajući da su širom Srbije angažovane naše ABHO ekipe.
Govoreći o zajedničkom agnažovanju, rukovodilac ABHO tima Oružanih snaga Ruske Federacije kapetan Sergej Šorupov, istakao je da se danas u Beogradu vrši dezinfekcija na više lokacija i objekata.
"Kada je reč o tehnici, karakteristike su slične i zbog toga možemo da vršimo dezinfekciju na mnogo većem broju obejakta, za isto vrem", naglasio je kapetan Šorupov dodajući da ekipe iz Ruske Federacije vrše dezinfekciju unutrašnjosti objekata, a ekipe ABHO Vojske Srbije dezinfikuju sve ono što se nalazi spolja.
Kapetan Sergej Šorupov je izrazio zadovoljstvo zbog saradnje sa pripadnicima ABHO jedinica Vojske Srbije i prilike za razmenu iskustava.
"Kolege iz Vojske Srbije, dobro su organizovani i profesionalni", naglasio je kapetan Šorupov.
Tokom angažovanja, jedinice ABHO Vojske Srbije sve svoje zadatke izvršavaju uz obavezno poštovanje svih opštih i posebnih mera zaštite s ciljem sprečavanja širenja virusne infekcije Kovid-19.
Pogledaj vesti o: Vojska Srbije
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Šorupov: danas se u Beogradu vrši dezinfekcija na više lokacija i objekata
Izvor: Beta Video, 18.Apr.2020
BEOGRAD - Govoreći o zajedničkom agnažovanju, rukovodilac ABHO tima Oružanih snaga Ruske Federacije kapetan Sergej Šorupov, istakao je da se danas u Beogradu vrši dezinfekcija na više lokacija i objekata. (CH2) Beta/MOD #OOVID19
Kliknite na sliku da bi video krenuo.
Realizovano uz pomoć www.beta-video.tv




















