Izvor: RTS, 13.Feb.2013, 17:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zahtev za prekršajni postupak protiv Pinka
Zbog sadržaja emisije "Preljubnici", RRA podneo zahtev za pokretanja prekršajnog postupka protiv Televizije Pink. Kako smatra RRA, sadržaj emisije može naškoditi fizičkom, mentalnom ili moralnom razvoju dece i omladine. Maksimalna moguća kazna milion dinara.
Republička radiodifuzna agencija (RRA) podnela je zahtev za pokretenje prekršajnog postupka protiv Televizije Pink zbog sadržaja emisije Preljubnici, emitovane 8. februara, koja može naškoditi fizičkom, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mentalnom ili moralnom razvoju dece i omladine.
Kako je saopšteno iz RRA, Pinku je naloženo da emisiju Preljubnici i slične programe čiji sadržaj može da naškodi fizičkom, mentalnom ili moralnom razvoju dece i omladine ne može da emituje pre ponoći.
Kada je reč o konkretnoj emisiji, i eventualnim saznanjima autora o krivičnom delu na osnovu koga je napisan scenario za tu emisiju, Savet RRA očekuje da nadležni organi sprovedu postupak u skladu sa zakonom.
Kako je Tanjugu rekao zamenik predsednika Saveta Goran Karadžić, maksimalna kazna za slične prekršaje je milion dinara.
Karadžić je dodao i da se u RRA nadaju da će sud izreći maksimalnu kaznu jer je reč o ponovljenom delu.
Savet je upozorio Pink da je sadržaj te emisije suprotan Zakonu o radiodifuziji i Opštem obavezujućem uputstvu o ponašanju emitera (kodeks) i naložio emiteru da to saopštenje javno objavi u svojim centralnim informativnim emisijama uz izvinjenje gledaocima.
RRA je upozorio predstavnike Televizije Pink da sve emisije moraju biti označene na pravilan način za godište kome su namenjene, a u skladu sa Opštim obavezujućim uputstvom.







