Izvor: B92, 17.Dec.2014, 11:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Zagađen vazduh u Pljevljima"
Vazduh u Pljevljima je 12 puta zagađeniji od dozvoljene granice, saopštila je nevladina organizacija "Breznica" i zatražila da se u gradu uvede vanredno stanje.
Iz nekih opozicionih političkih partija su, takođe, zatražili da se tokom zime obustavi rad Termoelektrane u Pljevljima, koja se smatra glavnim zagađivačem vazduha.
Od Vlade Crne Gore zatraženo je da Pljevljaci dobiju popust za potrošnju električe struje, sve do kraja aprila, da bi se tako podstakli >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na grejanje termoakumulacionim pećima.
To bi, kako je objasnila organizacija "Breznica", smanjilo ispuštanje velikih količina otrovnog dima iz kuća i stanova u vazduh, jer se Pljevljaci najčešće greju loženjem uglja.
Predsednik NVO "Breznica" Milorad Mitrović podsetio je da je trajno rešenje za čistiji vazduh u Pljevljima toplifikacija grada i da postoji ideja da se to uradi u okviru izgradnje drugog bloka pljevaljske termolektrane.
Pored zagađenja vazduha, od početka decembra u Pljevljima nema ni pitke vode. Na tri izvorišta sa kojih se grad snabdeva, kako su inspekcije utvrdile, voda je zamućena i bakteriorolški neispravna za piće.
Čak, kako je saopšetno, nije odgovarajuća ni za kupanje.
Ispravna voda se u Pljevljima jedino može natočiti na jednoj česmi u Milet bašti, gde dolazi veliki broj građana.









