Izvor: Mondo, 23.Jan.2013, 14:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za smenu Mesarović čeka se dolazak Selakovića
Sednica Visokog saveta sudstva na kojoj se raspravlja o smeni predsednice Nate Mesarović sa funkcije predsednice Visokog kasacionog suda prekinuta je oko podne i biće nastavljena u 14 časova.
Vanredna sednica je počela jutros u 9.30, ali je prekinuta jer se čeka dolazak ministra pravde Nikole Selakovića koji se vraća sa službenog puta iz Beča.
Sednici ne prisustvuje Mesarovićeva koja se izuzela, jer se o njoj raspravlja.
Na sednici se raspravlja o >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << inicijativi ministra pravde i sedam članova VŠ da se stavi van snage odluka Skupštine Srbije od 30. novembra 2009. godine, kojom je Mesarovićeva izabrana za predsednicu VKS jer je Ustavni sud krajem decembra ocenio neustavnom odredbu Zakona o sudijama, na osnovu koje je izabrana.
Vanrednu sednicu sazvala je Mesarovićeva kao predsednik VŠ uvažavajući inicijativu većine članova tog tela od 16. januara 2013..
Predsednik Vrhovnog kasacionog suda je po položaju i predsednik Visokog saveta sudstva.
(Tanjug/Foto: YouTube)
Visoki savet sudstva o Nati Mesarović
Izvor: Akter, 23.Jan.2013
Sednica Visokog saveta sudstva na kojoj se razmatra odluka Ustavnog suda o neustavnosti izbora Nate Mesarović za predsednicu Visokog kasacionog suda prekinuta je i biće nastavljena u 14 sati














