ZAKUP GROBNIH MESTA USLOVLJAVALI IZRADOM SPOMENIKA

Izvor: Kurir, 03.Feb.2011, 15:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ZAKUP GROBNIH MESTA USLOVLJAVALI IZRADOM SPOMENIKA

KRAGUJEVAC - Javno komunalno preduzeće "Gradska groblja" iz Kragujevca žaliće se na rešenje o kazni od dva miliona dinara zbog zloupotrebe dominantnog položaja na tržištu, najavio je direktor tog preduzeća Dragan Radović.

On je istakao da je JKP "Gradska groblja" juče dobilo rešenje Komisije za zaštitu konkurencije u Srbiji o izrečenoj kazni, koja je prva za državno ili javno preduzeće u Srbiji.

- Uputićemo žalbu nadležnima - kazao je Radović i dodao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da će više detalja o tome izneti na sutrašnjoj konferenciji za novinare.

Prema navodima beogradskih medija, Komisija za zaštitu konkurencije kaznila je preduzeće "Gradska groblja" iz Kragujevca zbog zloupotrebe dominantanog položaj na tržištu tako što je uslovljavalo zakup grobnih mesta time da to preduzeće radi i nadgrobni spomenik.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.