Vulin: Vlada Srbije i Srbi na KiM su za kompromis

Izvor: Press, 10.Jan.2014, 14:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vulin: Vlada Srbije i Srbi na KiM su za kompromis

Vulin je izjavio da je održavanje svečanih sednica na severu Kosova stvar koja se tiče određenog zakonodavstva i da je sigurno da su predstavnici Vlade Srbije i Srba sa severa Kosova dali i da daju sve od sebe da se kompromis postigne kako bi opštine počele da funkcionišu.

Vulin je u izjavi novinarima u Kosovskoj Mitrovici rekao da su izabrani predstavnici Srba potpuno legitimni predstavnici građana i da su izabrani velikim brojem glasača zbog čega nema razloga da se postavlja >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << pitanje njihovog legaliteta.

“Samo onaj ko želi političku nestabilnost na Kosovu i Metohiji imaće problem sa konstituisanjem skupština opština, onaj ko ne želi da se briselski sporazum sprovede, da se Zajednica srpskih opština formira on će stalno tražiti i izmišljati nove razloge zašto nešto ne treba da se desi,”- rekao je on.

Vulin, je dodao da Srbi na Kosovu i Metohiji moraju da imaju legalne i legitimne predstavnike i da se Briselski sporazum mora poštovati, a da ko god bude opstruirao formiranje skupština opština mora da zna da radi protiv ove dve stvari.

Upitan da kaže da li su samo amblemi problem za održavanje svečanih sednica na severu Kosova on je kazao da simboli nose sa sobom i ono što predstavljaju i da bi bilo neodgovorno sa njegove strane da izlazi sa izjavom koja bi vezala ruke pregovaračima.

“Trenutno se vode pregovori u Briselu, hajde da ostavimo pregovarače da pokušaju da nađu neko rešenje, rešenje koje će sa jedne strane očuvati svima mogućnost da kažu da je maksimum kompromisa postignut,”- istakao je Vulin.

On je naglasio da su država Srbija i Srbi na Kosovu i Metohiji za kompromis i da su to,kako je ocenio, uostalom pokazali izlaskom na izbore koje nije raspisao predsednik Skupštine Srbije.

Dakle postojala je volja za kompromisom, ovde je OEBS bio taj koji sprovodio izbore i vodio računa da glasački listići i birački materijal bude statusno neutralan a ne Centralna izborna komisija, podsetio je ministar.

“Dakle kada se hoće onda se može naći kompromis. Ja samo ne želim da skupštine opštine na severu Kosova i njihovo konstituisanje postanu žrtva unutrašnjih političkih pitanja Prištine,”- kazao je Vulin.

Jedino opravdanje zbog kojeg nećete pronaći kompromis po ovom pitanju jesu unutrašnji politički problemi i zahuktale pripreme za izbore koji treba da se održe u Prištini u septembru, mislim da je to preskupo, da može izazvati nestabilnost, razne probleme i sumnje, kazao je Vulin.

Srbi na KiM nisu uradili apsolutno ništa što nije u skladu sa briselskim sporazumom ja ih molim da tako i ostane, zaključio je Vulin.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Vulin: Priština opstruiše dogovor

Izvor: RTS, 10.Jan.2014

Srbi na Kosovu i Metohiji moraju da imaju legalne i legitimne predstavnike, a Briselski sporazum mora da se se poštuje, rekao ministar Aleksandar Vulin. Predstavnici Vlade Srbije i Srba sa severa Kosova daju sve od sebe da se kompromis postigne kako bi opštine počele da funkcionišu, istakao Vulin...Ministar...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.