Izvor: Blic, 31.Okt.2013, 19:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: FAP neće biti zatvoren, radnicima do utorka jedna plata
Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić izjavio je večeras da FAP neće biti ugašen, već istinski restruktuiran, kako bi, uz pomoć strateškog partnera, 2015. bio profitabilan, a radnicima će do 1. marta iduće godine biti isplaćivan minimalac. Aleksandar Vučić
Vučić je, posle sastanka sa rukovodiocima fabrike, predstavnicima štrajkačkog odbora i jednim od direktora Mercedesa, radnicima, koji su čekali ishod sastanka, rekao da razume njihov gnev, da nisu bili >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << na pruzi iz besa, već iz muke, ali da moraju shvatiti da država ne može da toleriše zaustavljanje železničkog saobraćaja, koji je za samo tri dana "koštao" 25 miliona.
On je najavio da će vlada posebnim aktom rešiti i problem overe njihovih zdravstvenih knjižica.
FAP je od velikog značaja i velikog interesa, rekao je Vučić.
On je najavio formiranje radne grupe od predstavnika ministarstava privrede i finansija, rukovodstva, predstavnika zaposlenih i Mercedesa, kao zainteresovanog partnera, i nekog iz njegovog kabineta, s ciljem da pronađu rešenje za fabriku u Priboju.
"Ja ću nadgledati njihov rad, da bih mogao da garantujem za dogovoreno", naglasio je Vučić.
Radnici su aplauzima reagovali na vicepremijera i na vesti koje im je doneo, a predsednik štrajkačkog odbora Milorad Dragaš je rekao da je "vredelo čekati" na njegov dolazak.
Vučić je rekao da nije znao da li će ga dočekati kamenicama, ili lepo, kao što je i bilo, a da je trebalo odmah da ga zovu, i on bi se, kao i danas,
odazvao.
Dragaš je izjavio da će se Vlada uključiti u pronalaženje strateškog partnera za FAP do 1, marta iduće godine.
Aleksandar Vučić obezbedio je dolazak jednog od direktora kompanije Mercedes, Rolfa Jirgena Sejerlea, u Priboj i njegovo učešće u razgovoru vicepremijera sa rukovodstvom FAP-a.
Sejerle je u prostorije FAP-a u Priboju stigao neposredno nakon vicepremijera.
Kako Tanjug nezvanično saznaje, od predstavnika "Mercedesa" se očekuje da proceni da li nemački automobilski gigant može na bilo koji način da pomogne FAP-u, odnosno da uposli njegove kapacitete.
Vučić je na sastanak sa rukovodstvom FAP-a došao sa svojim ekonomskim savetnikom Sinišom Malim i savetnikom Jorgom Haskensom.
Pročitajte još: Radulović: Niko, a posebno ne "Mercedes", neće doći u ovakav haos kao što je u FAP-u Vučić: Niko ne sme da ucenjuje državu, posebno ne FAP Đilas: Beograd bi mogao da pomogne FAP-u kupovinom autobusa Odblokirana pruga, Vučića čekaju u Priboju
Najčitanije SADA:
Vučić: Nećemo ugasiti FAP
Izvor: Vesti-online.com, 31.Okt.2013
Prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić rekao je da država neće ugasiti FAP i da će do utorka radnicima biti isplaćena jedna plata, a da će se problem overe knjižica rešiti podzakonskim aktima...Prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić.. .. .. ..Pročitajte sve što smo pisali...














