Izvor: B92, 15.Maj.2014, 15:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vrtići rade, ali kako?
Beograd -- Sekretarijat za obrazovanje i dečju zaštitu i grad Beograd rade na zbrinjavanju dece koja zbog pojave vode u pojedinim vrtilćima ne mogu da borave u njima.
Do sada je 11 osnovnih škola zatražilo pomoć zbog prokišnjavanja krovova, u šest škola prodire voda i zagušena je spoljna kanalizaciona mreža. Podsetimo, juče je odlučeno da u Beogradu u četvrtak i petak ne rade osnovne i srednje škole, ali takva mera nije se odnosila na predškolske ustanove i deca su jutros >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << odvedena u vrtiće.
Međutim, zbog velike količine padavina pojedini vrtići na Zvezdari, u Lazarevcu, Zemunu, Barajevu, Batajnici i Voždovcu jutros imaju problem zbog prokišnjavanja krovova i zagušenja kanalizacije.
Zbog izlivanja uličnog kanala u vrtiću "Petar Pan" u Batajnici voda je prodrla u prostorije u prizemlju.
Službe Sekretarijata za obrazovanje i dečju zaštitu su organizovale dežurstva radi efikasnijeg delovanja u ustanovama gde ima potrebe za tim, izjavila je pomoćnik gradonačelnika Beograda Irena Vujović, navodi se u saopštenju.
Prema njenim rečima, u nekim vrtićima zbog vremenskih neprilika nije moguće obezbediti normalno funkcionisanje, pa se deca upućuju u najbliže susedne objekte. "Situaciju aktivno pratimo i činimo sve što možemo" navela je Vujović piše u saopštenju.











