Visoki diplomata SAD se povlači iz Stejt departmenta

Izvor: B92, 01.Feb.2018, 21:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Visoki diplomata SAD se povlači iz Stejt departmenta

Vašington -- Visoki diplomata SAD Tom Šenon povlači se s položaja, čime nanosi udarac Stejt departmentu dok se administracija predsednika suočava s brojim internim izazovima

Treći po rangu zvaničnik Stejt departmenta rekao je danas da će se povući čim se izabere njegov naslednik.

Šenon je karijerni diplomata s 35 godina staža. On je bio najstariji zvaničnik Stejt departmenta koji je ostao na poslu posle tranzicije od Obamine ka Trampovoj administraciji prošle godine.

Šenon je rekao da se povlači iz ličnih a ne političkih razloga, mada njegov odlazak može uznemiriti Stejt department i spoljnopolitičku zajednicu SAD.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.