Velika otpuštanja u javnom sektoru

Izvor: RTS, 12.Nov.2010, 13:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Velika otpuštanja u javnom sektoru

Vlada Rumunije do kraja godine otpušta 26 hiljada zaposlenih u javnom sektoru. Plate u javnim preduzećima, od jula, smanjene za 25 odsto, kako bi budžetski deficit bio sveden ispod sedam procenata.

U okviru mera štenje za smanjenje budžetskog deficita rumunska vlada će do kraja ove godine otpusti 26 hiljada zaposlenih u javnom sektoru.

Prema vladinom programu štednje u javnom sektoru će ove godine otkaze dobiti ukupno 70 hiljada radnika i službenika.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
I pored mnogobrojnih otpuštanja, u glomaznom rumunskom javnom sektoru će, krajem godine, ostati zaposleno skoro milion i 300 hiljada radnika i službenika.

Predsednik Trajan Basesku je najavio da će vlada i u 2011. godini nastaviti politiku smanjenja javne potrošnje i restruktuiranja državnog sektora, prenela je novinska agencija Ađerpres.

Rumunija se suočila sa složenom ekonomskom krizom, najtežom u poslednjih nekoliko decenija. Kako bi u ovoj godini svela budžetski deficit ispod sedam procenata, u julu su smanjene plate zaposlenih u javnom sektoru za 25 odsto i povećan PDV za pet procenata.

To je uslov da bi se dobile nove tranše zajmova od Međunarodnog monetarnog fonda i evropskih finansijskih institucija.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.