Velika Britanija ne menja stav: Odgovor je - ne

Izvor: B92, 02.Nov.2021, 21:50

Velika Britanija ne menja stav: "Odgovor je - ne"

Premijer Boris Džonson rekao je u utorak da je stav Britanije o sporu sa Francuskom oko prava na ribolov nakon Bregzita nepromenjen.

Džonson je to izjavio pošto su zvaničnici održali drugi dan razgovora o rešavanju spora.

Upitan da li je London promenio stav suočen sa francuskim pretnjama uzvratnim merama, Džonson je rekao novinarima: "Odgovor je ne".

Inače, spor se vodi oko broja dozvola datih francuskim brodovima za ribolov u britanskim vodama. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Džonson i francuski predsednik Emanuel Makron bili su nasmejani dok su se sreli na dvodnevnoj konferenciji svetskih lidera koja je započela dvonedeljni sastanak.

"Veoma, veoma blisko sarađujemo sa našim francuskim prijateljima i partnerima na stvarima koje su najvažnije ljudima u svetu, a to je rešavanje klimatskih promena, smanjenje CO2", rekao je on.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.