Izvor: Blic, 26.Maj.2012, 18:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vatrogasci napustili "Kozaru", "Bezistan" prohodan
Bioskop "Kozara", koji je izgoreo juče u požaru, i danas je bio pod "budnim okom" vatrogasaca koji su dežurali na požarištu do 17 sati, kada je "Bezistan" otvoren.
- Vatrogasne ekipe su dežurale danas da bi mogle da reaguju ako se pojavi dim. Tokom noći veći broj ljudi je čuvao zgarište, a danas je taj broj bio znatno smanjen. Ovo je bio jedan od težih požara do sada, reč je o 1.000 metara kvadratnih, ali i teško pristupačnih - kaže za "24 sata" Mile Jovićić načelnik >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Vatrogasno-spasilačke brigade.
Požar u bioskopu "Kozara" izbio je juče oko 14 sati, a gasilo ga je 57 vatrogasaca i 17 vozila.
Gusti, crni dim širio se po celom gradu, a stanovnici iz susednih zgrada bili su evakuisani.
U Birou za komunikaciju sa medijima MUP-a Srbije rečeno je da je uviđaj o uzorcima izbijanja požara i dalje u toku.
Prema podacima Gradskog zavoda za javno zdravlje u centru Beograda nije povećana koncentracija zagađujućih materija od posledica požara.
Bioskop "Kozara"
*Đorđe Bogdanović kupio je hotel "Kasinu" na Terazijama 1910. i te iste godine obnovio i dozidao bioskopsku salu ("Kozara"). Bioskop "Kozara" bio je jedini za koji postoje podaci da je zidan i otvoren prema važećim zakonskim propisima.
*Bioskop je otvoren u oktobru 1911.
*Renoviran je osamdesetih godina prošlog veka
*Bioskop je bio u sastavu „Beograd filma", čiji je većinski vlasnik 2007. postao Milan Đivanović koji ga je kupio za 9,2 miliona evra
* U februaru 2007. "Kozara" je zatvorena
*Đivanović je 2008. bioskop „Kozara" prodao Ivici Todoriću, vlasniku hrvatskog „Agrokora", a 2011. je uhapšen zbog sumnje da je zloupotrebio položaj, utajio porez i falsifikovao isprave







