Vanredna inspekcija u pančevačkoj rafineriji

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Okt.2009, 15:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vanredna inspekcija u pančevačkoj rafineriji

PANČEVO - Republička inspekcija za zaštitu životne sredine naložila je Rafineriji nafte "Pančevo" da više puta dnevno prati kvalitet otpadnih voda, saopštilo je danas Ministarstvo zaštite životne sredine Srbije.

Inspekcija je sinoć sprovela vanrednu kontrolu u Rafineriji zbog žalbi građana na neprijatne mirise u noći između 6. i 7. oktobra.

Inspekcijskim nadzorom je utvrđeno da je u Rafineriji nafte Pančevo 6. oktobra počelo da radi malo postrojenje >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za destilaciju pod atmosferskim pritiskom, navodi se u saopštenju.

Utvrđeno je i da pančevačka Petrohemija u noći između 6. i 7. oktobra nije primala otpadne vode sa postrojenja za primarnu obradu otpadnih voda Rafinerije nafte Pančevo, takozvanog API separatora, zbog povećanog sadržaja sulfida u odnosu na interni standard koji su utvrdila ta dva preduzeća.

"Svaki start postrojenja, kao i obustava i ponovni prijem otpadnih voda, može dovesti do povećanih emisija zagađujućih materija kako u vodu tako i u vazduh, pa je inspekcija naložila Rafineriji nafte 'Pančevo' da prati kvalitet otpadnih voda sa ispusta atmosferske destilacije u toku njenog rada, jednom u svakoj smeni", navodi se u saopštenju.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.