VUČIĆ JASAN: Porez će plaćati svi bez izuzetka!

Izvor: Kurir, 20.Avg.2013, 16:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VUČIĆ JASAN: Porez će plaćati svi bez izuzetka!

Rekao sam da ne sme da dođe više nijedan mesec, a da nam prihodi od akciza i poreza budu ispod 72 milijarde, kaže vicepremijer

BEOGRAD - Prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da će svi u državi biti dužni da plaćaju porez i da će administracija nastaviti da sprovoditi politiku nulte tolerancije prema poreskim dužnicima.

"Porez u ovoj zemlji plaćaju svi i plaćaće svi i izuzetka neće biti. To se odnosi i na preduzeća", >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << poručio je Vučić odgovarajući na pitanje novinara o poreskim dužnicima. Vučić je rekao da je i direktora Poreske uprave Ivana Simiča ohrabrio da dosledno sprovodi politiku uspostavljanja fiskalne discipline.

"Rekao sam da ne sme da dođe više nijedan mesec, a da nam prihodi od akciza i poreza budu ispod 72 milijarde, a najjači meseci kakvi su jul i oktobar ne smeju da idu ispod 80 ili 85 milijardi. Sem promene svesti, u Srbiji je potrebna promena ponašanja, mora se razumeti da pravila postoje da bi važila za sve", rekao je prvi potpredsednik Vlade. Simič je juče na konferenciji za novinare rekao da će eventualna blokada računa velikih poreskih dužnika, kao što su "Simpo" i "Galenika", zavisiti od odluke republičke vlade.

Prema njegovim rečima, još se radi po obrascu nulte tolerancije, što znači da će preduzeće-poreski obveznik koje nema drugačiji dogovor ili zaključak vlade, biti blokirano. Samo "Simpo", kako je precizirao, na ime poreza duguje 5,7 milijardi dinara.

Politiku nulte tolerancije prema poreskim dužnicima podržava i Asocijacije malih, srednjih preduzeća i preduzetnika, čiji je potpredsednik Milan Knežević upozorio da će, ukoliko bude presedana u naplati poreza, to biti poruka da niko ne mora da plaća.

"To će značiti da mi svi ne moramo da plaćamo porez, jer to očigledno počiva na dobrovoljnosti ili partijskom uticaju, a ne na najsvetijoj obavezi privrednika, građana da ispune svoju javnu obavezu i plate porez iz kojih se finansiraju svi javni interesi i javna preduzeća", rekao je Knežević.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Vučić o plaćaju poreza u Srbiji

Izvor: Beta Video, 20.Avg.2013

BEOGRAD - Prvi potredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić kazao da u Srbiji svi plaćaju porez i da se ne sme dozovoliti da prodje ni jedan mesec a da prihodi od akciza i poreza na dobit ne budu ispod 72 milijarde dinara.(CH2)

Kliknite na sliku da bi video krenuo.

Realizovano uz pomoć www.beta-video.tv

Nastavak na Beta Video...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.