Izvor: Kurir, 20.Okt.2010, 17:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VAJAR TUŽI KONZERVATORKU JER MU JE PREFARBALA SPOMENIKE
GORNJI MILANOVAC - Vajar Nebojša Savović najavio je da će podneti tužbu protiv konzervatorke muzeja u Gornjem Milanovcu jer je samoinicijativno premazala tri njegova spomenika belom bojom.
Savović je na konferenciji za novinare kazao da će konzervatorku Ljiljanu Protić tužiti za nestručnu zaštitu spomenika jer je nedavno belom nitro bojom premazala spomenike vojvodi Milanu Obrenoviću, knezu Aleksandru Karađorđeviću i vojvodi Živojinu Mišiću u centru Gornjeg Milanovca. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
Ta tri spomenika, čiji je autor Savović, simboli su Gornjeg Milanovca. Pre nego što se saznalo da je za premazivanje spomenika odgovorna Ljiljana Protić, policija je počela istragu protiv nepoznatog počinioca.
Profesor Fakulteta primenjenih umetnosti u Beograd Slobodan Savić ocenio je da su posledice po spomenike "teške i dugotrajne". Rečeno je i da je konzervatorka, zaposlena u Muzeju u Gornjem Milanovcu, nedavno "oskrnavila" i kameni spomenik Drugom srpskom ustanku u Takovu tako što je i njega premazala.
Tužba zbog bojenja tri spomenika
Izvor: Danas, 20.Okt.2010
Vajar Nebojša Savović najavio je juče da će podneti tužbu protiv konzervatorke muzeja u Gornjem Milanovcu, jer je samoinicijativno premazala tri njegova spomenika belom bojom.





