Izvor: Blic, 24.Maj.2011, 10:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uspešno sletanje Sojuza sa troje kosmonauta
Kosmički brod Sojuz sa troje kosmonauta iz Italije, SAD i Rusije, uspešno je aterirao u Kazahstanu nakon boravka na Međunarodnoj svemirskoj stanici, saopštio je danas ruski centar za kontrolu kosmičkih letova.
"Oni su aterirali i svi se dobro osećaju", rekao je portparol rusko kosmičkog centra u Kazahstanu.
Rus Dmitrij Kondratijev, Amerikanka Ketrin Koleman i Italijan Paolo Nespoli aterirali su na predviđeno mesto istočno od grada Jezkazgana, nakon 159 dana provedenih u kosmosu.
Povezane vesti: Sojuz uspešno sleteo u Kazahstan
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.




















