Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Jun.2009, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Upis u specijalizovane škole 11. juna
BEOGRAD - Prijemni ispiti za matematičke, filološke, umetničke, baletske i muzičke škole završavaju se danas, a konačni rezultati i upis učenika biće objavljeni 11. juna.
Učenici koji žele da se upišu u gimnazije i četvorogodišnje stručne škole, kao i oni koji ne prođu na prijemnom, polagaće kvalifikacioni ispit iz srpskog (maternjeg) jezika i matematike i oni se prijavljuju od 3. do 15. juna.
Kvalifikacioni ispit iz srpskog (maternjeg) zakazan je za >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 22. jun, a dan kasnije polagaće se kvalifikacioni iz matematike.
Konačni rezultati kvalifikacionog ispita biće objavljeni 29. juna, a tog i sledećeg dana se popunjavaju i predaju liste želja.
Za 8. i 9. jul je zakazan završetak prvog upisnog kruga, raspored učenika po školama, smerovima gimnazija i obrazovnim profilima.
Drugi, popravni upisni krug počinje 10. jula predajom liste želja, a završava se 13. jula.
Učenici koji posle osmog razreda žele da se upišu u trogodišnju srednju stručnu školu ili školu koja traje dve godine, ne polažu kvalifikacione ispite, već u matičnoj osnovnoj školi popunjavaju listu sa 20 upisnih želja i rangiraju se na osnovu uspeha.
Uslovi upisa ove godine nisu menjani, minimum na kvalifikacionom ispitu je po jedan bod iz svakog predmeta, a prvenstvo pri raspodeli imaju kandidati koji su ostvarili najmanje po pet bodova iz svakog predmeta.
U školskoj 2009/10. godini za 80.500 učenika koji završavaju osmi razred predviđeno je 88.799 mesta.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






