Izvor: Danas, 09.Dec.2015, 16:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ultrazvučni aparati za dijagnostiku

Šabac - Dom zdravlja u Šapcu od gradske uprave dobio je dva savremena ultrazvučna aparata. Jedan je namenjen za zdravstvenu zaštitu žena, a drugi službi za odraslo stanovništvo. Vrednost ovih aparata je 4,7 miliona dinara, i imaju 4D opciju, sa višestrukim namenskim sondama. Mogu se koristiti za ginekološke, kardiološke i preglede mekih tkiva. Time bi se poboljšao kvalitet usluga kao i mogućnosti vrhunske dijagnostike.

Pet lekara Doma zdravlja je prošlo obuku za rad >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << na ovim aparatima, a na obuci je još šest. Od početka godine obavljeno je više od 1.600 ultrazvučnih pregleda, a sa novim aparatima povećaće se paleta usluga. Pored toga iz gradskog budžeta izdvojeno je 12 miliona dinara za nabavku centralne sterilizacije, koja bi umnogome poboljšala rad zdravstvene ustanove.

U toku je rekonstrukcija prostora u kome će biti postavljena centralna sterilizacija, a do kraja godine sterilizator bi trebalo da bude u punoj funkciji. Uskoro se očekuje i početak prve faze rekonstrukcije ambulante u Prnjavoru, velikog mačvanskog sela sa oko četiri hiljade stanovnika. Osnovni cilj je da se i seoskom stanovništvu omogući kvalitetna zdravstvena zaštita.

Nastavak na Danas...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.