Uklanjaju crnu mermernu ploču sa Pupinovog mosta?

Izvor: Vesti-online.com, 17.Dec.2014, 20:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uklanjaju crnu mermernu ploču sa "Pupinovog mosta"?

Crna mermerna ploča koja je pre tri dana postavljena na "Pupinovom mostu" kao zvanična tabla na kojoj su napisani osnovni podaci o ovoj saobraćajnici, biće zamenjena drugom, potvrđeno je u sredu za "Blic" u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.

- Ljudi dolaze već dva dana i krste se kad ga vide. Sigurno je kvalitetan, ne sporimo, ali kako izgleda... To nema nigde sem na groblju - kaže N. P. koju je reporterka "Blica" zatekla kako se sa drugom fotografiše >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ispred spomen-ploče

Društvenim mrežama brzinom munje juče se proširila fotografija spomen ploče koja je bila postavljena na "Pupinovom mostu", a koja izgleda kao nadgrobna ploča i spomenik. Nakon brojnih negativnih komentara i negodovanja, u nadležnom ministarstvu su shvatili poruku građana Srbije i odlučili da zamene ploču.

- Mermernu tablu za most je pripremila i izradila kineska strana kao poklon povodom otvaranja mosta Zemun-Borča, kažu za "Blic" u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.

Ipak, ploča je danas uklonjena sa mosta.

- Ova ploča biće zamenjena drugom, jer su u pitanju različiti običaji i kultura - ističu u ovom ministarstvu.

Društvene mreže preplavljene su komentarima koji se utrkuju u duhovitosti. Na društvenim mrežama se može pročitati i da je dizajn spomen-ploče “očigledno prepušten Tomislavu Nikoliću” aludirajući na njegovo zanimanje. Takođe, česta su i izjavljivanja saučešća mostu, koji je “izgleda sahranjen”, pa mu je “jefitnije postaviti urnu”, a i “valjalo bi da neki odnesu vazu sa cvećem i sveće”.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.