Izvor: B92, 30.Jul.2018, 12:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen zbog silovanja maloletnice i više krađa
Policija u Velikoj Plani uhapsila je L. B. (29) iz okoline tog grada zbog sumnje da je počinio silovanje i više krađa.
MUP je saopštio da je uhapšen zbog sumnje da je izvršio krivično delo silovanje, kao i više krađa, teških krađa i neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila.
On se tereti da je u aprilu ove godine, u okolini Velike Plane, silovao 14-godišnju maloletnicu. Takođe, u protekla tri meseca, kako se sumnja, izvršio je i seriju od najmanje deset krađa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i teških krađa, kao i dva neovlašćena korišćenja tuđeg vozila na području Velike Plane i Svilajnca.
On je iz kuća i pomoćnih objekata najčešće krao tehničku robu i alate, a dva automobila je ukrao iz garaža gde su bili parkirani, sa ključevima u kaseti.
Po izvršenju krivičnih dela, kako se sumnja, krio se u nenastanjenim kućama čiji su vlasnici u inostranstvu, ili u kolibama udaljenim od naseljenih mesta.
Intenzivnim operativnim radom policija je locirala osumnjičenog, a potom ga i uhapsila, a automobile i deo ukradenih predmeta pronašla i vratila vlasnicima.
L. B. je, po nalogu tužioca, određeno policijsko zadržavanje, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti sproveden Višem javnom tužilaštvu u Smederevu.
SILOVAO DEVOJČICU U VELIKOJ PLANI Uhapšen muškarac zbog napastvovanja deteta i više krađa
Izvor: Blic, 30.Jul.2018
Policija u Velikoj Plani uhapsila je robijaša L. B. (29) zbog sumnje da je devojčicu (14) terao da ga oralno zadovoljava. On je, prema saznanjima "Blica", u vreme izvršenja krivičnog dela bio na slobodnom vikendu iz zatvora.











