Izvor: Kurir, 23.Dec.2013, 17:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UŽICE: Dačić položio kamen temeljac Studentskog doma
UŽICE - Predsednik Vlade Republike Srbije Ivica Dačić položio je kamen temeljac studentskog doma u Užicu, čiju izgradnju će Vlada finansirati sa 250 miliona dinara.
Govoreći na otvaranju radova premijer Dačić je najavio da će uskoro Vlada Srbije usvojiti i akt o osnivanju integrisanog univerziteta u Užicu.
"Pored postojeće Visoko poslovno tehničke škole i Učiteljskog univerziteta Užice će od naredne školske godine upisivati I studente na nove >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << fakultete Pozorišne režije i Informacionih tehnologija”, najavio je Dačić.
Premijer je istakao da u uslovima osiromašenog društva Srbija mora da stvara uslove da obrazovanje bude svima dostupno.
"Srbija želi dobro sebi i svom narodu i zato ulažemo u obrazovanje. Nema napretka bez prosvetiteljstva. Osnivanjem univerziteta Užice će postati region znanja u Zapadnoj Srbiji. Univerzitet će biti zamajac i regionalnog razvoja i privrede, koja treba da obezbedi radna mesta budućim visokoobrazovnim kadrovima”, poručio je Dačić.
Dačić je obišao i Forenzički centar MUP-a, koji se takođe nalazi u prostoru bivše kasarne u Krčagovu, gde će se graditi i Studentski dom, kapaciteta 280 ležajeva.Potom se predsednik Vlade obratio studentima Učiteljskog fakulteta u Užicu.
U poseti Užicu sa premijerom Dačićem bio je i ministar prosvete Tomislav Jovanović, kome je uručena plaketa povodom 20 godina rada i postojanja Učiteljskog fakulteta u Užicu.
Pogledaj vesti o: Telekom Srbija, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
EPS IH OSUDIO IH NA SMRT: U Užicu seku struju slepoj i nepokretnoj devojci!
Izvor: Kurir, 24.Dec.2013, 00:31
Doris Bošnjaković potpuno je nepokretna. Od rođenja je slepa. Usled cerebralne paralize boluje od teškog oblika epilepsije..Užički EPS odlučan je da iseče struju potpuno neopokretnoj i slepoj devojci Doris Bošnjaković! Izračunali su da im sa kamatama duguju pola miliona dinara....Užičanka...







