UNS: Policija da utvrdi ko napada sajt Kurira

Izvor: Blic, 24.Jun.2014, 22:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UNS: Policija da utvrdi ko napada sajt Kurira

Beograd - Udruženje novinara Srbije (UNS) zatražilo je danas od policije i Tužilaštva za visokotehnološki kriminal da utvrde ko stoji iza hakerskog napada na sajt Kurira koji je počeo sinoć.

Kako je UNS-u rekao direktor digiatalnih medija kompanije Adria media Predrag Roganović, napadi na sajt Kurira su konstantni u poslednjih sat vremena. On je objasnio da, prema IP adresama, napadi dolaze iz celog sveta i da su slučaj prijavili Upravi za visokotehnološki kriminal. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

"Očekujemo od policije da nam pomogne da radimo svoj posao. Sajt nam je sada neaktivan, ne možemo da mu pristupimo i onemogućeno nam je obavljanje posla", rekao je Roganović za UNS.

UNS je zatražio i da policija javno saopšti i rezultate istraga napada na sve druge sajtove koji su bili napadani i obarani u poslednje vreme.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.