UKINUT PRITVOR vozaču Hamera: Šotra pušten da se brani sa slobode

Izvor: SrbijaDanas.com, 16.Jan.2019, 12:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UKINUT PRITVOR vozaču Hamera: Šotra pušten da se brani sa slobode

Aleksandru Šotri koji se sumnjiči da je vozio džip "hamer" i njime u decembru napravio niz incidentata u centru Beograda ukinut je pritvor i on je u utorak pušten da se brani sa slobode.

Pritvor mu je ukinut jer su u istrazi ispitani svi svedoci, a bio mu je određen, kako ne bi mogao da utiče na svedoke.

Na predlog Prvog osnovnog tužilaštva u Beogradu Šotri je nakon ukidanja pritovra sud izrekao zabranu napustanja boravišta, oduzimanje pasoša i vozačke dozvole, >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << rekla je za Tanjug portparol tužilaštva Aleksandra Ðenadić.

Odluka o optuženju očekuje se narednih dana.

Šotra se na saslušanju u Prvom osnovnom tužilaštvu u Beogradu branio ćutanjem.

Tereti se da je izvršio krivična dela izazivanje opšte opasnosti i nasilničko ponašanje.

MUP je nakon hapšenja Šotre u decembru saopštio da je vozač "hamera" u subotu vozilom izazvao nekoliko incidenata, najpre tako što je u Terazijskom tunelu zakačio i oštetio nekoliko automobila, a potom je, kako se sumnja, prošao Svetogorskom ulicom, gde je na raskrsnici sa Palmotićevom ulicom srušio semafor i stubiće.

Nakon toga je, kako se sumnja, udario vozilom u kiosk u kojem je bila radnica, koja je lakše povređena, a potom i u zid, navodi se u saopštenju MUP-a.

Mediji su preneli da Aleksandar Šotra rođeni brat poznatog stend ap komičara Olivera Šotre i sin biznismena Rajka Šotre.

Navode i da se sam u pratnji advokata prijavio policiji u policijskoj stanici "Stari grad".

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.