UHAPŠEN MILANKO ŠARANČIĆ

Izvor: Kurir, 02.Jun.2010, 19:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UHAPŠEN MILANKO ŠARANČIĆ

BEOGRAD - Bivši generalni direktor Železnica Srbije Milanko Šarančić uhapšen je danas, rečeno je agenciji Beta

BEOGRAD - Bivši direktor Železnica Srbije Milanko Šarančić uhapšen je danas zbog osnovane sumnje da je zloupotrebio službeni položaj i oštetio to preduzeće za više od milion i 240.000 evra.

Uhapšeni su i bivši pomoćnici generelnog direktora "Železnica Srbije" Zoran Milićević i Milorad Čelebić koji je ugovarao posao kupovine lokomotiva >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << preko posredničkih firmi iz Trsta i Londona, rekao je Tanjugu ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

Ilić: Treba raščistiti sve afere

Lider Nove Srbije Velimir Ilić izjavio je danas, povodom hapšenja bivšeg generalnog direktora Železnica Srbije Milanka Šarančića, da je potrebno da se taj slučaj dovede do kraja, ali da je neophodno rešiti i sve druge afere u državi.

Ilić je za agenciju Beta kazao da, ako budu utvrđene nepravilnosti, svako treba da odgovara za učinjeno.

"Mnoge afere su najavljivane bombasto kao na primer "kofer" o kome se puno pisalo, a svi su oslobođeni, pa afera oko nabavki u vojsci, pa ništa ni od toga. Videćemo da li će i ovde sud biti efikasan. Ako ima nepravilnosti, neka odgovara svako za ono što je učinio, ali je stvarno više mučno bilo slušati tu priču", rekao je Ilić.

Bivši generalni direktor Javnog preduzeća Železnice Srbije i funkcioner Nove Srbije Milanko Šarančić i još tri osobe uhapšene su danas zbog sumnje da su oštetili Železnice Srbije za više od 1,2 miliona evra, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.

"Pet godina Nova Srbija i ja proživljavamo jednu priču o lokomotivama, o železnici, o "šveđankama" i tako dalje. Meni smeta što to nije ranije, ako je bilo nekih problema, raščišćeno, a ako nema, ako je to politički samo zbog izbora u Boru i još nekim mestima, to onda nema smisla", dodao je on.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.