Izvor: Press, 14.Okt.2014, 07:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U tri saobraćajna udesa tri osobe povređene
Tokom noći u Beogradu su se dogodila tri saobraćajna udesa u kojima su tri osobe povređene, izjavila je jutros Tanjugu portparol Hitne pomoći Nada Macura.
Muškarac star 33 godine, vozač motocikla, u udesu, koji se dogodio oko 22.10 časova u Ulici Kraljice Marije ispred broja 13, zadobio je povrede glave, grudnog koša i levog skočnog zgloba i istezanje vrata, a prevezen je u Urgentni centar, rekla >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << je Macura.
Muškarac star oko 40 godina u udesu oko 21.40 časova na uglu ulica Vodovodske i Trgovačke zadobio je povredu grudnog koša i istezanje vrata, a prevezen je u Urgentni centar, istakla je portparol Hitne pomoći.
Devojka stara oko 21 godinu je kao pešak u udesu oko 19.50 časova u Ulici Vojvode Stepe ispred broja 450 zadobila povrede desne potkolenice i levog lakta i oba kolena, a prevezena je u Institut za ortopediju Banjica, dodala je Macura.
Hitna pomoć je tokom noći u Beogradu obavila 128 intervencija od kojih 22 na javnim mestima, a za protekla 24 sata ukupno 304 intervencije od kojih 100 na javnim mestima, precizirala je Macura.
Portparol Hitne pomoći je savetovala nošenje adekvatne odeće i boce sa vodom, provetravanje prostorija u kojima se boravi, oprez u saobraćaju i uživanje u lepom vremenu.
Biciklista povređen sinoć u Bulevaru oslobođenja
Izvor: 24sata, 15.Okt.2014, 07:19
Mladić od oko 22 godine, vozač bicikla, povređen je sinoć oko 19.10 sati, u Bulevaru oslobođenja ispred broja 255, u Beogradu, izjavila je jutros Tanjugu portparol Hitne pomoći Nada Macura...Mladić je zadobio razderotinu glave, potres mozga, a gubio je i svest pa je prevezen u Urgentni centar,...











