U ratu s Iranom poginuće stotine Izraelaca

Izvor: Kurir, 15.Avg.2012, 18:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"U ratu s Iranom poginuće stotine Izraelaca"

Bivši izraelski ministar otvoreno rekao da je vlada, u slučaju vojnog napada na Iran, spremna na scenario po kome bi stotine raketa bilo ispaljeno na izraelske gradove

TEL AVIV - Bivši izraelski ministar zadužen za civilnu odbranu, Matan Vilnaji, izjavio je da bi udar na iranska nuklearna postrojenja po svoj prilici izazvao rat koji bi mogao trajati mesec dana i u kome bi bilo ubijeno stotine Izraelaca.

Vilnaji je u izjavi za tiražni list Maariv otvoreno >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << rekao da je vlada, u slučaju vojnog napada na Iran, spremna na scenario po kome bi stotine raketa bilo ispaljeno na izraelske gradove tokom jednomesečnog rata na više frontova.

Pozivajući se na mišljenja "najboljih eksperata", Vilnaji je kazao da se očekuje oko 500 žrtava na izraelskoj strani, ali nije dao detaljnija objašnjenja.

Izrael veruje da Iran pravi atomsku bombu, što ta zemlja poriče, tvrdeći da razvoj nuklearnog programa služi u mirnodopske svrhe, za proizvdnju energije, podseća AP.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.