U eksploziji naftovoda u Kini poginule 52 osobe

Izvor: Blic, 24.Nov.2013, 13:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U eksploziji naftovoda u Kini poginule 52 osobe

Najmanje 52 osobe su poginule u eksploziji naftovoda na istoku Kine, a još 11 osoba se vode kao nestale, saopštili su danas zvaničnici.

U eksploziji, koja se dogodila pre dva dana u kineskom obalskom gradu Chingdao, u provinciji Šandong, poginulo je više od 50 ljudi, a povređeno je 136, od kojih je 10 u kritičnom stanju.

Kineski "Global tajms" je juče objavio da su merenja pokazala da koncentracija toksičnih materija nije premašila nacionalne standarde posle >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << eksplozije.

Zbog eksplozije je prekinuto snabdevanje nekih delova grada vodom, gasom i električnom energijom. Struju su dobili svi osim dva dela grada.

U petak ujutro je uočeno curenje iz naftovoda, čiji je vlasnik državna naftna kompanija "Sinopek", a eksplozija se dogodila nekoliko sati kasnije dok su radnici pokušavali da ga poprave.

"Sinopek" kaže da je naftovod, koji radi od 1986. godine, dug 248 kilometara i njime se transportuje oko 10 miliona tona nafte godišnje. Istraga je u toku.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.