Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Sep.2012, 02:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Vladi Vojvodine o protestu u Dunav agregatima
NOVI SAD -
Potpredsednik Vlade Vojvodine Miroslav Vasin danas je primio predstavnike zaposlenih i menadžmenta brodarskog preduzeća "Dunav agregati", u kojem su radnici juče započeli protest zbog zaostalih plata.
Radnici tvrde da im je poslodavac dužan šest plata i sedam ukrcavanja, odnosno dvonedeljnih troškova tokom boravka na brodu, a već dva i po meseca nisu im overene ni zdravstvene knjižice.
Zbog teške situacije u preduzeću radnici "Dunav agregata" >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << su tokom aprila ove godine sa tri broda već blokirali saobraćaj na Dunavu.
Blokada je trajala tri dana i bio je potpuno paralisan saobraćaj na Dunavu.
Protest je okončan pošto su sa menadžmentom i predstavnicima firme i Vlade Vojvodine dogovorili isplatu tri minimalna dohotka i doprinosa za zdravstveno osiguranje.
U sastavu "Dunav grupe agregata" nalaze se dva ogranka, "Heroj Pinki" iz Novog Sada i "Bagersko brodarsko preduzeće" iz Beograda, čiji je vlasnik biznismen Dušan Borovica.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...







