U Srbiji postoji voz koji ne kasni

Izvor: B92, 29.Avg.2013, 09:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Srbiji postoji voz koji ne kasni

Beograd -- BG voz je najpouzdaniji javni prevoz. Vozovi pristižu u stanice s prosečnim kašnjenjem od 9 sekundi. Vremenski razmak između polazaka u špicu je tačno 15 min.

Planirano je i produženje linije gradske železnice do Ovče i Resnika, ali tek kada se kompletno obnovi pruga na ovim deonicama.

Da bi se produžila postojeća linija potrebno je da se uradi drugi kolosek od stanice Pančevački most do Pančeva, a neophodan je remont pruge na deonici do Resnika. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Takođe, treba remontovati još garnitura. "Železnice Srbije" su potpisale kredite za realizaciju ovih projekta i očekuje se da bi radovi uskoro trebalo da počnu, kažu za "24 sata" u Sekretarijatu za saobraćaj.

O pouzdanosti "BG voza" najbolje govori podatak da se vozovima dnevno preveze oko 34.000 putnika. Linija gradske železnice povezuje Batajnicu i Zemun polje, kao i Zemun i Novi Beograd, sa širim centrom grada, odnosno sa velikim brojem tramvajskih i autobuskih linija.

"Najopterećenije su stanica Batajnica, sledi Karađorđev park, Vukov spomenik, Tošin bunar i Novi Beograd. Najveći problem su pristupi većini stanica, a prednost je brzina, ali i udobnost počev od ređeg zaustavljanja i cimanja (nema semafora i raskrsnica, prim. a). Vozovi su leti provetreniji, zimi topliji, a prolazi i sedišta su komotniji. Oni su i ekološki prihvatljiviji, jer nema emisije štetnih gasova. Koriste struju koja je domaći izvor energije. Šinski prevoz je na duž rok isplativiji od drumskog, pogotovo što će cena nafte brže da raste od cene struje", objašnjavaju u Sekretarijatu.

U Sekretarijatu za saobraćaj napominju da za sada nije u planu nabavka novih vozova, ali da su postojeće garniture uz kvalitetan remont u domaćim fabrikama veoma pouzdane. U Sekretarijatu napominju i da se redovnost polazaka obezbeđuje zahvaljujući visokom stepenu posvećenosti i odgovornosti železničara

Nastavak na B92...



Povezane vesti

BG voz - najpouzdaniji javni prevoz u gradu

Izvor: GdeInvestirati.com, 29.Avg.2013

BEOGRAD - Vozovi pristižu u stanice sa prosečnim zakašnjenjem od samo devet sekundi, a vremenski razmak između polazaka u špicu je tačno 15 minuta.  Read More..

Nastavak na GdeInvestirati.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.