U Srbiji danas hladno, sa još snega

Izvor: B92, 29.Jan.2014, 08:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Srbiji danas hladno, sa još snega

Beograd -- U Srbiji je jutros najhladnije na Crnom Vrhu, gde je u sedam časova izmereno minus 12 stepeni, a u mnogim mestima širom zemlje pada sneg.

Snežna mećava je trenutno u Velikom Gradištu, a sneg umerenog intenziteta pada u Kikindi, na Crnom Vrhu, u Negotinu, Zaječaru i Dimitrovgradu, objavljeno je na sajtu Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Slab sneg trenutno pada na Paliću, u Somboru, Zrenjaninu, Banatskom Karlovcu, Loznici, Kragujevcu, Smederevskoj Palanci, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na Kopaoniku, u Kuršumliji, Kruševcu, Chupriji, Nišu i Leskovcu.

Na Zlatiboru je izmereno minus osam, u Požegi i Zaječaru minus šest, a u Negotinu, Sjenici, Kraljevu, na Kopaoniku, u Kruševcu i Chupriji minus pet stepeni.

Na Paliću, u Somboru, Novom Sadu, Zrenjaninu, Kikindi, Banatskom Karlovcu, Sremskoj Mitrovici, Valjevu, Beogradu, Kragujevcu i Smederevskoj Palanci, izmerena su minus četiri stepena.

U Loznici, Velikom Gradištu, Kuršumliji, Nišu, Leskovcu i Dimitrovgradu izmerena su minus tri, a u Vranju minus dva stepena.

Pre podne sneg, posle podne prestanak padavina

U Srbiji će danas tokom dana biti umereno i potpuno oblačno, pre podne sa snegom, a posle podne prestanak padavina očekuje se prvo na zapadu, do kraja dana i u celoj zemlji.

Kako je saopštio Republički hidrometeorološki zavod, jutro će biti hladno i mestimično maglovito, a vetar će biti slab i umeren južni i jugoistočni, u košavskom području i na planinama povremeno i jak. Jutarnja temperatura iznosiće od minus 10 do minus pet, a najviša dnevna od minus šest do jedan stepen.

I u Beogadu će danas biti umereno i potpuno oblačno, pre podne povremeno sa slabim snegom, a posle podne očekuje se prestanak

padavina i postepeno razvedravanje.

Vetar će biti slab i umeren jugoistočni, jutarnja temperatura iznosiće oko minus pet, a najviša dnevna temperatura oko jedan stepen.

U Srbiji će, prema izgledima vremena za sedam dana, do 5. februara, od četvrtka do kraja nedelje biti umereno i potpuno oblačno, vetrovito, u većem delu uglavnom suvo, a na zapadu Srbije i u Timočkoj i Negotinskoj krajini povremeno sa slabim padavinama kišom koja će se lediti pri tlu i snegom.

U nedelju i ponedeljak biće pretežno oblačno mestimično sa kišom i snegom, a zatim do kraja perioda uglavnom suvo.

Temperatura će biti u manjem porastu, naročito jutarnja, ali i dalje ispod proseka.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Na Crnom Vrhu minus 12 stepeni, u mnogim mestima sneg

Izvor: Večernje novosti, 29.Jan.2014

BEOGRAD - U Srbiji je jutros najhladnije na Crnom Vrhu, gde je u sedam časova izmereno minus 12 stepeni, a u mnogim mestima širom zemlje pada sneg. Snežna mećava je trenutno u Velikom Gradištu, a sneg umerenog intenziteta pada u Kikindi, na Crnom Vrhu, u Negotinu, Zaječaru i Dimitrovgradu, objavljeno...

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.