U Pakistanu od automobil bombe poginulo 42 osobe

Izvor: Blic, 30.Sep.2013, 19:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Pakistanu od automobil bombe poginulo 42 osobe

Broj poginulih od eksplozije automobila bombe na pijaci u pakistanskom gradu Pešavaru popeo se na 42, rekli su zvaničnici.

Eksplozija je juče pogodila vekovima staru pijacu poznatu pod nazivom Kvisuakani u starom delu Pešavara, gradu na severozapadu zemlje u blizini granice sa Avganistanom, tačno sedam dana nakon što je više od 80 hrišćana poginulo u dva bombaška napada u obližnjoj crkvi.

Portparol glavne gradske bolnice rekao je da je najmanje 107 ljudi povređeno.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Ranije je javljeno da je u ovom napadu poginula najmanje 31 osoba.

Među poginulima je najmanje 15 članova jedne porodice koji su došli u grad iz obližnjeg sela povodom priprema za venčanje. U Pakistanu je posednjih meseci u porastu nasilje islamista.

Grupa "Pakistanski talibani", koja je izrazila spremnost da učestvuje u mirovnim pregovorima sa vladom ali pod svojim uslovima, odbacila je odgovornost za najnoviji napad.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.