U Loznici prasad skuplja od jagnjadi

Izvor: Vesti-online.com, 27.Dec.2013, 13:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Loznici prasad skuplja od jagnjadi

U lozničkom kraju prasad se prodaje skuplje od jagnjadi, a poslednjih dana povećana je tražnja za nabavku božićnih pečenica.

Prasići najtraženiji

Pojedini seljaci rekli su agenciji Beta da je prosečna cena žive prasadi na stočnoj pijaci u Loznici 320, a jagnjadi 280 dinara po kilogramu.

 

Najniža cena uređenih prasića u mesarama iznosi 420, a uređenih jaganjaca 580 dinara po kilogramu. Građani sa skromnijim primanjima, koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << ne mogu obezbediti božićnu pečenicu, mogu u mesarama rezervisati po nekoliko kilograma pečenog

mesa za Božić.

 

Kilogram pečene prasetine može se kupiti za 800 dinara, a pečene jagnjetine 1.100 dinara.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.