Izvor: B92, 18.Nov.2013, 08:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Loznici mnogo napuštenih pasa
Loznica -- Prema podacima komunalnog javnog preduzeća "Naš dom", objavljenim u nedeljniku Lozničke novosti, u prvih deset meseci uhvaćeno je 300 pasa lutalica.
To je duplo više pasa nego prošle godine, kada je uhvaćeno oko 165 lutalica.
Prihvatilište na Jarcanu je prepuno sa 170 pasa, a procenjuje se da na ulicama Loznice i Banje Koviljače ima i do 500 ovih napuštenih životinja.
U preduzeću "Naš dom" ističu da ulažu maksimalne napore u rešavanje ovog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << problema, ali da nema odgovarajućeg efekta, jer koliko god da sklone pasa sa ulica, najmanje toliko novih se na njih pusti.
U januaru 2009. godine otvoreno je i prihvatilište za smeštaj napuštenih pasa, kroz koji prosečno godišnje prođe 180 pasa.
U međuvremenu, Gradska uprava donela je odluke o držanju domaćih životinja, kao i o kontroli i smanjenju broja pasa lutalica, ali i pored toga brojnost i agresivnost pasa na ulici brinu građane.







