Izvor: Blic, 23.Feb.2014, 19:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Kijevu spontana komemoracija za žrtve protesta
Nekoliko hiljada Ukrajinaca okupilo se danas sa cvećem i svećama u rukama na kijevskom Trgu nezavisnosti na spontanoj komemoraciji demonstrantima koji su poginuli tokom protesta protiv predsednika Viktora Janukoviča.
Oni su prošetali do ulice Institutskaja koja je prošle nedelje bila poprište najvećeg nasilja u Ukrajini u poslednje 22 godine od kada je Ukrajina postala nezavisna država.
Oni su pretvorili ulicu, gde su policijski snajperisti pobili nekoliko desetina >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ljudi, u improvizovani hram, paleći sveće i polažući cveće na kaldrmu i cigle koje su demonstranti doneli kao oružje protiv policije.
Janukovič je svrgnut u subotu kada je napustio kancelariju u Kijevu i rezidenciju i pobegao u istočnu Ukrajinu gde je rođen. Nadležnosti mu je ukinuo parlament pun poslanika koji su prebegli iz njegove Partije regiona, navodi Rojters.
Savetnica Janukoviča izjavila je danas da on ne planira da napusti zemlju i da će nastaviti da obavlja svoje predsedničke dužnosti.
Pročitajte još Ukrajina: Oko 1.500 demonstranata u centru Harkova Putin i Angela Merkel se saglasili da je stabilna Ukrajina zajednički interes DW: Ukrajini je neophodan politički dijalog i kooperacija svih strana Julija Timošenko: Ne zanima me mesto premijerke! Rasmusen pohvalio uzdržanost ukrajinske vojske Ukrajinska stranka Otadžbina najavljuje susret Timošenko-Merkel Dobrodošli u "Versaj" Viktora Janukoviča Brisel spreman za Trgovinski sporazum sa Ukrajinom Protiv Janukoviča se okrenula i njegova partija
Najčitanije SADA:
Kijev: Spontana komemoracija (FOTO)
Izvor: B92, 23.Feb.2014
Kijev -- Nekoliko hiljada Ukrajinaca okupilo se sa cvećem i svećama u rukama na kijevskom Trgu nezavisnosti na spontanoj komemoraciji demonstrantima koji su poginuli...Oni su prošetali do ulice Institutskaja koja je prošle nedelje bila poprište najvećeg nasilja u Ukrajini u poslednje 22 godine...




