Izvor: B92, 28.Avg.2020, 12:56
U Kairu uhapšen vođa Muslimanskog bratstva
Kairo -- Egipatske vlasti saopštile su danas da je tokom upada u jedan stan u Kairu uhapšen Mahmut Ezat, trenutni vođa otganizacije Muslimansko bratstvo.
Ezat je bio uticajni zamenik bivšeg lidera ove grupe Mohameda Badija i smatra se sledbenikom tvrde linije u toj organizacije, preneo je Rojters.
Nakon Badijevog hapšenja u avgustu 2013. godine Ezat staje na čelo ove organizacije koju egipatske vlasti optužuju za promovisanje ekstremizma i subverzivnih aktivnosti.
Ministarstvo unutrašnjih poslova Egipta saopštilo je da je Ezat osumnjičen za nadgledanje nekoliko ubistava i pokušaja ubistava, kao i za bombaške napade.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.








