Izvor: Kurir, 08.Jun.2010, 15:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U IRANU OTVORENA PRVA BANKA ZA ŽENE
TEHERAN - U Iranu je počela da radi prva banka isključivo za žene. U gradu Mašadu, hiljadu kilometara istočno od Teherana, otvorena je filijala Banke Meli u kojoj žene rade sa ženama.
TEHERAN - U Iranu je počela da radi prva banka isključivo za žene.
U gradu Mašadu, hiljadu kilometara istočno od Teherana, otvorena je filijala Banke Meli u kojoj žene rade sa ženama.
Direktor Banke Meli, jedna od pet najvećih iranskih banaka, Reza Kahvari rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je da je banka za žene, prva od planiranih desetak, otvorena da bi se ženama omogućilo da slobodno obavljaju bankarske transakcije, bez mešanja muškaraca.
On je dodao da je otvaranje banke za žene takođe rezultat potrebe, s obzirom na značajnu ulogu žena u finansijskim poslovima.
Od Islamske revolucije 1979. žene i muškarci su razdvojeni u bolnicama, parkovima, na fakultetima u sredstvima javnog prevoza.






