U Hamburgu protest protiv samit G 20

Izvor: Beta, 02.Jul.2017, 15:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Hamburgu protest protiv samit G 20

Najmanje 10.000 ljudi okupilo se danas u Hamburgu u znak protesta protiv predstojećeg samita Grupe 20 industrijski razvijenih zemalja (G20) zakazanog naredne nedelje u tom gradu.Protivnici samita G20 predvidjaju nekoliko protesta tokom nedelje.Demonstranti su se danas mirno okupili ispred gradske skupštine u Hamburgu, gde su se smenjivali govornici koji su pozvali na poštovanje životne sredine i kritikovali američkog predsednika Donalda Trampa.Predstavnici organzacije Grinpis pridružili su se skupu zahtevajući da se obustavi upotreba uglja u proizvodnji električne energije.Samit G20 biće održan u petak i subotu u Hamburgu pod pojačanim merama bezbednosti. 

Nastavak na Beta...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Hamburg: Hiljade ljudi na protestu protiv samita G20

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 02.Jul.2017

Najmanje 10.000 ljudi okupilo se u nedelju u Hamburgu u znak protesta protiv predstojećeg samita Grupe 20 industrijski razvijenih zemalja (G20) zakazanog naredne nedelje u tom gradu. Protivnici samita G20 predviđaju nekoliko protesta tokom nedelje. Demonstranti su se mirno okupili ispred gradske...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.