Izvor: Studio B, 22.Feb.2012, 16:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Francuskoj više nema ''gospođica''
Francuska vlada odlučila je da ženski bračni status nije važan i da se reč ''gospođica'' izbaci iz uporebe u zvaničnim dokumentima, prenosi danas AP.
U sinoćnom cirkularu iz kabineta francuskog premijera naređeno je da se prestane sa upotrebom reči "gospođica'' u administrativnim dokumentima.
Do sada, od žena je zahtevano da se deklarišu kao - udate ''gospođa'' ili neudate ''gospođica'' na poreskim prijavama, zahtevima za isplatu osiguranja, glasačkim >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << karticama, kao i u mnogim drugim dokumentima. Francuska ne nudi neutralnu opciju kao što je u Velikoj Britaniji.
Muškarci nemaju ovih problema - njihova jedina opcija je ''gospodin'' bilo da su u braku ili nisu.
Francuske feministkinje koje su mesecima zahtevale da se "gospođica" izbaci iz upotrebe, pozdravile su ovu odluku francuske vlade.














