Izvor: Southeast European Times, 06.Jul.2010, 02:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turska preti prekidom veza sa Izraelom

05/07/2010

ANKARA, Turska -- Turska bi mogla da prekine odnose sa Izraelom ako ne dobije izvinjenje za napad od 31. maja na humanitarnu flotilu na putu za Gazu, koju su vodili Turci, a u kojem je poginulo devet osoba, rekao je u ponedeljak (5. jula) ministar inostranih poslova Ahmet Davutoglu. Izrael "će se ili izviniti ili priznati međunarodnu, nepristrasnu istragu i njene zaključke. U suprotnom će naši diplomatski odnosi biti prekinuti", rekao je Davutoglu u intervjuu Hurijetu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Southeast European Times <<

Za razliku od prethodnih komentara, Davutoglu nije odbacio mogućnost uspostavljanja izraelske komisije koja bi ispitala slučaj "Ako ta komisija zaključi da je napad bio nepravedan i izvini se, onda bi to bilo dovoljno", rekao je Davutoglu. On je dodao da Ankara takođe insistira na dobijanju nadoknade za štetu pretrpljenu prilikom napada. (BBC, AFP, Hurijet, Sinhua, DPA - 05/07/10)

Nastavak na Southeast European Times...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Southeast European Times. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Southeast European Times. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.