Turisti iz BG, LE i Nemačke zavejani na Zlatiboru

Izvor: B92, 05.Jan.2016, 16:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turisti iz BG, LE i Nemačke zavejani na Zlatiboru

Zlatibor -- U mestu Ljubišu, na Zlatiboru, ostalo je zavejano 20 turista iz Beograda, Leskovca i Nemačke, rekao je član Saveta Mesne zajednice u tom selu Milovan Milojević.

Milojević je Tanjugu rekao da su "neki od njih prvi put došli u taj kraj i da je sada pitanje da li će ikad opet doći".

"To je deonica puta Ljubiš - Straža od 3,8 kilometara. Ne čisti se, stavljena je u treći prioritet po kome, kažu, može da ima 10 centimetara utabanog snega i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da se ne podasipa, što je u najmanju ruku zanimljivo", dodao je Milojević.

Prema njegovim rečima, put je neobezbeđen, nema ograde, a krivine su uske.

"Niko nije uvažio naše zahteve da se utvrdi da li je put uopšte urađen po projektu. Komunalne službe iz Nove Varoši čiste od Jasenova do Straže, Užičani od Bele zemlje do Straže. Užičani ne mogu da probiju uzbrdo, a Varošani ne mogu da siđu još tih 3.800 metara", naglasio je on.

Taj deo Zlatibora ima oko 300 stanovnika i tim putem saobraća školski minibus za kuću znanja u Ljubišu.

Milojević je zaključio da je, trenutno, ta deonica teško prohodna i da je tamo veliki sneg.
Pogledaj vesti o: Leskovac

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Turisti u Ljubišu bezbedni

Izvor: RTS, 05.Jan.2016

. Dvadeset turista iz Beograda, Leskovca i Nemačke bezbedni su i nisu zavejani.

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.