Izvor: Nezavisne Novine, 11.Apr.2017, 21:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Turista u Rimu oštetio Koloseum
RIM - Jedan turista iz Ekvadora biće kažnjen jer je oštetio stub Koloseuma u Rimu, prenijeli su italijanski mediji.
Ekvadorskog turistu primijetio je turistički vodič u trenutku kada je već oštetio ovaj istorijski spomenik u glavnom gradu Italije, tako što je kovanicom urezao ime svoje supruge i njihove kćerke, kao i broj 2017, kojim je obilježio godinu njihove posjete ovom spomeniku.
Gradonačelnik Rima Virdžinija Rađi osudila je ovakav gest ekvadorskog turiste, >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << tvrdeći da je onaj ko ošteti Koloseum, oštetio sve Rimljane i sve ljude koji vole i poštuju taj grad, prenosi italijanska agencija "Ansa".
Sud će državljaninu Ekvadora odrediti kaznu, koja može da bude i do 20.000 evra.
Ovaj slučaj vandalizma je samo još jedan u nizu kada je u pitanju ova istorijska građevina.
Nastavak na Nezavisne Novine...







