Troje povređenih zbog curenja kiseline

Izvor: RTS, 29.Apr.2013, 17:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Troje povređenih zbog curenja kiseline

Prilikom curenja persićetne kiseline iz magacina firme "Midra" na Batajničkom drumu, povređene tri osobe. Dva muškarca zadobila opekotine, a jedna žena zbog isparenja od kiseline dobila konjuktivitis.

Tri osobe su povređene prilikom curenja persirćetne kiseline iz magacina preduzeća "Midra" na Batajničkom drumu, rekla je agenciji Beta načelnica Uprave za vanredne situacije Beograda Sanja Žugić Vuksanović.

Prema njenim rečima, kiselina je neutralisana >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << vodenom zavesom, a u akciji je učestvovalo devet vozila vatrogasne službe i 24 vatrogasca.

Povređeni su muškarac star 22 godine, koji je zadobio opekotine prvog i drugog stepena na rukama, drugi muškarac (34), koji je zadobio opekotine na 28 odsto kože, i žena (21) koja je zbog isparenja od kiseline dobila konjuktivitis.

Dva muškarca su prevezena na Kliniku za opekotine, plastičnu i rekonstruktivnu hirurgiju, a žena je poslata na Kliniku za očne bolesti, rekla je Beti portparolka Hitne pomoći u Beogradu Nada Macura.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.