Trivan: Nisam srećan zbog kvaliteta hrane u Srbiji

Izvor: N1 televizija, 10.Sep.2017, 09:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trivan: Nisam srećan zbog kvaliteta hrane u Srbiji

Ministar zaštite životne sredine Goran Trivan izjavio je da Srbija ima ozbiljan problem s kvalitetom zemljišta i da je neophodna sanacija postojećeg zagađenog tla, što je ogroman posao i jedan od najvažnijih, jer od kvaliteta zemljišta direktno zavisi kvalitet hrane.

Trivan je za Večernje novosti od nedelje, 10. septembra, rekao da je poljopriredna proizvodnja u celom svetu jedan od najvećih zagađivača zbog erozije zemljišta i hemijskih supstanci koje se koriste za >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << zaštitu biljaka, i da je to slučaj i u Srbiji.

"Zbog toga imamo nekvalitetno zemljište, što utiče na kvalitet hrane. Ja nisam srećan zbog kvaliteta onoga što znam da jedemo. Nije za paniku, ali to je važno pitanje. Da li neko razmišlja o tome zašto mi imamo toliko prisutan sterilitet među mladim ljudima. Lično verujem da je ono što unosimo kao hranu u oganizam dobrim delom razlog za tu vrstu problema", rekao je Trivan.

On je dodao da je važno da se Srbija vrati drugačijoj proizvodnji, da se ne zagađuju namirnice, jer se tako zagađujemo sami, a kako je rekao, to je krug u koji smo ušli i iz koga se teško izlazi.

Trivan je rekao da je potrebno da se pređe na nove tehnologije koje su ekološki prihvatljivije i dodao da Ministarstvo poljoprivrede već radi na načinima kako da se promeni svest o tome šta se zapravo koristi.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.