Izvor: B92, 22.Jul.2014, 13:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tri godine od Brejvikovog zločina
Oslo -- Norveška danas obeležava tri godine otkako je krajnje desničarski fanatik Anders Bering Brejvik izveo terorističke napade u kojima je ubio 77 ljudi.
Premijerka Erna Solberg je izjavila da je najbolji način da se oda pošta žrtavama "boriti se za otvorenost, toleranciju i raznolikost".
"Nasilni ekstremizam se nikada ne može oprostiti", poručila je ona polažući vence na spomenik žrtvama napada, preneo je AP.
Brejvik (35), koji trenutno izdržava 21. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godišnju zatvorsku kaznu, priznao je da je 22. jula 2011. ubio osam osoba u bombaškom napadu na zgradu vlade, kao i još 69 ljudi u "krvavom piru" koji je izveo u omladinskom kampu levičarske Laburističke stranke na ostrvu Utoja.
Advokat: Brejvik se odriče nasilja
Izvor: Radio 021, 22.Jul.2014
Danas, kada se u Norveškoj obeležava treća godišnjica masakra u kojem je Anders Brejvik ubio 77 ljudi, njegov advokat je izjavio da se Brejvik odriče nasilja.








