Tramp pre Japana posetio Perl Harbor

Izvor: B92, 04.Nov.2017, 09:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tramp pre Japana posetio Perl Harbor

Perl Harbor -- Američki predsednik Donalnd Tramp posetio je memorijalni centar u Perl Harboru na Havajima pred odlazak u Japan.

Japan je prva stanica na Trampovoj azijskoj turneji koja će trajati 12 dana i koja danas počinje.

Trampa su u pratnji supruge Melanije prevezli brodom do memorijalnog centra "Arizona" u kome se nalazi olupina broda koji su potopili Japanci tokom Drugog svetskog rata, prenele >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su agencije.

Dvojica mornara položila su venac od belog cveća u ime Trampovih pored zida sa imenima poginulih američkih vojnika, da bi potom američki predsednik i njegova supruga bacali latice belog cveća u vodu gde se nalazi olupina broda.

Oko 1.200 američkih vojnika poginulo je u iznenadnom napadu koji je izveo Japan 7. decembra 1941. godine.

Tramp je u petak novinarima u Beloj kući rekao da će tokom azijske turneje razgovarati o trgovinskoj razmeni i Severnoj Koreji, rekavši da će turneja biti uspešna.

Pored Japana, Tramp će posetiti Južnu Koreju, Kinu, Vijetnam, Filipine, a učestvovaće i na Istočnoazijskom samitu na Filipinima.

Tramp nije tokom posete Perl Harboru, uoči odlaska u Aziju, spomenuo Severnu Koreju niti nuklearno oružje te zemlje.

Kako je najavljeno, američki predsednik će stići u Japan u nedelju.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Tramp uoči azijske turneje posetio Perl Harbor

Izvor: Beta, 04.Nov.2017

Američki predsednik Donald Tramp posetio je memorijalni centar u Perl Harboru uoči turneje po zemljama Azije za koju se strahuje da bi mogla da pojača tenzije u svetu.Tramp je salutirao po ulasku u memorijalni centar na brodu "Arizona" nakon kratke vožnje brodom sa prvom damom SAD Melanijom Tramp.Donald...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.